Nyt fra bestyrelsen

Bestyrelsen for Ringsted Svømmeklub vil gerne byde velkommen til alle nye og tidligere svømmere.


Ligeledes vil vi også gerne sige velkommen til Allan Hejø som svømmefaglig ansvarlig i svømmeskolen, og Trine Bøgely som administrativ medarbejder. Disse to vil varetage den daglige drift sammen med Cheftræner Chris Christensen. Vi ser frem til et godt samarbejde.


I bestyrelsen er vi i gang med at kigge fremad på det kommende år både økonomisk og klubbens overordnede strategi. Dette arbejde er med til at forme klubben fremadrettet, og her har vi brug for flere nye tanker og strategier. Vi søger nye bestyrelsesmedlemmer, især fra klubbens afdelinger, såsom børneholdene og ungdomsafdelingen. Sidder du og har lyst til at komme med input og har lyst til at være en del af en klub med dynamik, er du meget velkommen til at kontakte formand på mail: formand@ringstedsk.dk eller på tlf. 71758500.