Resultat Total - Officiel 
 
  Stævne navn  Vinterkval 2014    Udskriftsdato  03 februar 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  21:08   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2014         
 
 
Løb 1, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Askhøj Petersen  2005  Ringsted Svømme Klub            28.16   
Kristoffer Mortensen  2005  Ringsted Svømme Klub            31.15   
                     
 
Løb 2, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            29.05   
Christine Schytte  2004  Ringsted Svømme Klub            29.26   
                     
 
Løb 3, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Askhøj Petersen  2005  Ringsted Svømme Klub            37.35   
                     
 
Løb 5, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristoffer Mortensen  2005  Ringsted Svømme Klub            27.79   
Tobias Askhøj Petersen  2005  Ringsted Svømme Klub            29.79   
                     
 
Løb 6, 25m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            26.76   
Chelina P. Vingaa  2005  Ringsted Svømme Klub            28.52   
Christine Schytte  2004  Ringsted Svømme Klub            31.20   
                     
 
Løb 7, 25m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Askhøj Petersen  2005  Ringsted Svømme Klub            37.99   
                     
 
Løb 8, 25m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Nyhave Nielsen  2004  Ringsted Svømme Klub            26.67   
                     
 
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub            5:50.03   
                     
 
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Caroline Steffensen  2000  Ringsted Svømme Klub            5:54.46   
Cecilie Kristiansen  1990  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Friberg  1997  Ringsted Svømme Klub            25.43   
Jonas B. Sørensen  1993  Ringsted Svømme Klub            26.25   
Martin Andersen  1975  Ringsted Svømme Klub            26.73   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub            27.68   
Victor Grandjean  2001  Ringsted Svømme Klub            28.22   
Bernhard Andersen  2000  Ringsted Svømme Klub            30.62   
Daniel Schytte  2000  Ringsted Svømme Klub            30.65   
Per Andersen  1956  Ringsted Svømme Klub            31.28   
Casper Ramsdahl  2000  Ringsted Svømme Klub            33.18   
10  Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub            33.44   
11  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub            38.98   
12  Aske S. Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            45.97   
13  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub            46.18   
14  Stig Svendsen  1946  Ringsted Svømme Klub            47.69   
15  Simon Bjørg  2005  Ringsted Svømme Klub            53.97   
16  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            54.25   
17  Tobias Askhøj Petersen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:04.95   
Jakob Magnusson  1998  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karina Sørensen  1995  Ringsted Svømme Klub            28.77   
Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub            36.97   
Betina Nielsen  1987  Ringsted Svømme Klub            38.22   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub            38.43   
Olivia L. Møller  2004  Ringsted Svømme Klub            40.45   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            41.37   
Emma Olsen  2003  Ringsted Svømme Klub            41.53   
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            41.68   
Ella Bork  2003  Ringsted Svømme Klub            42.32   
10  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub            43.64   
11  Amalie Nyhave Nielsen  2004  Ringsted Svømme Klub            47.67   
12  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub            48.64   
13  Kristine W. Andreassen  2003  Ringsted Svømme Klub            57.58   
14  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub            59.89   
15  Amalie K. Nielsen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:03.92   
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Signe Nielsen  1998  Ringsted Svømme Klub            2:31.69   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas B. Sørensen  1993  Ringsted Svømme Klub            1:15.54   
Anders Juul Rasmussen  1997  Ringsted Svømme Klub            1:17.97   
Victor Grandjean  2001  Ringsted Svømme Klub            1:25.42   
Casper Ramsdahl  2000  Ringsted Svømme Klub            1:36.16   
Holger S. Rasmussen  2001  Ringsted Svømme Klub            1:51.65   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub            1:55.55   
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freydis Magnusdottir  1995  Ringsted Svømme Klub            1:19.23   
Emilie Steffensen  1997  Ringsted Svømme Klub            1:27.45   
Malou Heegaard  2002  Ringsted Svømme Klub            1:46.41   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            2:07.48   
Olivia L. Møller  2004  Ringsted Svømme Klub            2:13.06   
Amalie Nyhave Nielsen  2004  Ringsted Svømme Klub            2:23.82   
Cecilie Kristiansen  1990  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub            2:09.90   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub            2:30.68   
Bernhard Andersen  2000  Ringsted Svømme Klub            2:31.14   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            2:58.72   
Holger S. Rasmussen  2001  Ringsted Svømme Klub            3:07.37   
Jacob Nielsen  1971  Ringsted Svømme Klub            3:09.08   
Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub            4:09.31   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Signe Nielsen  1998  Ringsted Svømme Klub            2:15.98   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub            3:05.91   
Thea Krøll  2000  Ringsted Svømme Klub            3:08.31   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            3:26.16  MD 
Ella Bork  2003  Ringsted Svømme Klub            3:26.16  MD 
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub            4:00.47   
                     
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Friberg  1997  Ringsted Svømme Klub            28.11   
Andreas Nielsen  1994  Ringsted Svømme Klub            30.95   
Martin Andersen  1975  Ringsted Svømme Klub            32.47   
Bernhard Andersen  2000  Ringsted Svømme Klub            38.83   
Casper Ramsdahl  2000  Ringsted Svømme Klub            39.95   
Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            40.95   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            41.44   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub            41.52   
Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub            43.26   
10  Aske S. Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            57.00   
11  Stig Svendsen  1946  Ringsted Svømme Klub            57.69   
12  Tobias Askhøj Petersen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:05.15   
13  Simon Bjørg  2005  Ringsted Svømme Klub            1:05.46   
14  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            1:09.18   
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Steffensen  1997  Ringsted Svømme Klub            35.08   
Betina Nielsen  1987  Ringsted Svømme Klub            41.62   
Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub            42.04   
Malou Heegaard  2002  Ringsted Svømme Klub            44.35   
Olivia L. Møller  2004  Ringsted Svømme Klub            47.99   
Ella Bork  2003  Ringsted Svømme Klub            49.67   
Emma Olsen  2003  Ringsted Svømme Klub            49.95   
Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub            52.65   
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            54.39   
10  Amalie Nyhave Nielsen  2004  Ringsted Svømme Klub            58.20   
11  Kristine W. Andreassen  2003  Ringsted Svømme Klub            1:01.59   
12  Amalie K. Nielsen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:03.83   
13  Conny Svendsen  1946  Ringsted Svømme Klub            1:04.21   
14  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:08.29   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub            2:36.65   
Casper Ramsdahl  2000  Ringsted Svømme Klub            3:04.08   
Holger S. Rasmussen  2001  Ringsted Svømme Klub            3:41.93   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Karina Sørensen  1995  Ringsted Svømme Klub            2:47.02   
Malou Heegaard  2002  Ringsted Svømme Klub            3:31.81   
                     
 
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas B. Sørensen  1993  Ringsted Svømme Klub            57.59   
Daniel Schytte  2000  Ringsted Svømme Klub            1:09.49   
Bernhard Andersen  2000  Ringsted Svømme Klub            1:10.06   
Per Andersen  1956  Ringsted Svømme Klub            1:15.11   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            1:17.91   
Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            1:18.02   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub            1:19.03   
Jacob Nielsen  1971  Ringsted Svømme Klub            1:24.24   
Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub            1:54.79   
10  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            2:04.57   
Jakob Magnusson  1998  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victoria Lysholm Bach  1999  Ringsted Svømme Klub            1:10.16   
Betina Nielsen  1987  Ringsted Svømme Klub            1:26.79   
Thea Krøll  2000  Ringsted Svømme Klub            1:27.81   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub            1:28.17   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            1:35.96   
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            1:37.45   
Emma Olsen  2003  Ringsted Svømme Klub            1:40.18   
Amalie Nyhave Nielsen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:48.64   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub            1:56.59   
10  Kristine W. Andreassen  2003  Ringsted Svømme Klub            2:19.44   
11  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub            2:21.29   
12  Amalie K. Nielsen  2005  Ringsted Svømme Klub            2:25.05   
                     
 
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub            32.25   
Gustav Friberg  1997  Ringsted Svømme Klub            34.41   
Martin Andersen  1975  Ringsted Svømme Klub            34.95   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub            36.20   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub            39.32   
Casper Ramsdahl  2000  Ringsted Svømme Klub            45.15   
Bernhard Andersen  2000  Ringsted Svømme Klub            46.78   
Holger S. Rasmussen  2001  Ringsted Svømme Klub            52.79   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            55.59   
10  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub            59.69   
11  Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub            1:10.06  OD 
12  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub            1:22.33   
13  Simon Bjørg  2005  Ringsted Svømme Klub            1:25.36   
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Tobias Askhøj Petersen  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Arme for langt tilb. 
                     
 
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freydis Magnusdottir  1995  Ringsted Svømme Klub            36.91   
Conny Svendsen  1946  Ringsted Svømme Klub            59.96   
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            1:01.86   
Ella Bork  2003  Ringsted Svømme Klub            1:03.89   
Amalie Nyhave Nielsen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:06.38   
Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub            1:07.33   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub            1:23.20   
                     
 
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bjørn Hansen  1998  Ringsted Svømme Klub            1:05.12   
Daniel Schytte  2000  Ringsted Svømme Klub            1:24.37   
                     
 
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub            1:43.47   
Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Nielsen  1994  Ringsted Svømme Klub            2:24.99   
Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub            2:45.97   
Bernhard Andersen  2000  Ringsted Svømme Klub            3:03.14   
Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub            3:23.21   
Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Ej fort. bev. v. 175 
                     
 
Løb 30, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sarah Sannung  1996  Gladsaxe Idræts Forening            2:29.61   
Christina Nordskilde  1987  Ringsted Svømme Klub            2:33.10   
Betina Nielsen  1987  Ringsted Svømme Klub            3:12.81   
Emma Olsen  2003  Ringsted Svømme Klub            3:46.02   
Emilie Steffensen  1997  Ringsted Svømme Klub            DNF   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Ej fort. bev. v. 150 
                     
 
Løb 31, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jacob Nielsen  1971  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 33, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub            1:08.73   
Victor Grandjean  2001  Ringsted Svømme Klub            1:11.67   
Bernhard Andersen  2000  Ringsted Svømme Klub            1:24.13   
Casper Ramsdahl  2000  Ringsted Svømme Klub            1:26.72   
Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            1:33.35   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            1:35.46   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub            1:38.47   
Holger S. Rasmussen  2001  Ringsted Svømme Klub            1:43.33   
Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub            2:13.31   
Aske S. Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Ej afslut på ryg v50 
                     
 
Løb 34, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karina Sørensen  1995  Ringsted Svømme Klub            1:12.15   
Maria Heiberg Larsen  1998  Ringsted Svømme Klub            1:22.57   
Victoria Lysholm Bach  1999  Ringsted Svømme Klub            1:23.72   
Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub            1:31.73   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub            1:43.69   
Thea Krøll  2000  Ringsted Svømme Klub            1:45.65   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            1:51.51   
Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub            2:02.73   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub            2:19.08   
Betina Nielsen  1987  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 35, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anders Juul Rasmussen  1997  Ringsted Svømme Klub            2:48.62   
Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub            3:01.87   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub            3:08.01   
Casper Ramsdahl  2000  Ringsted Svømme Klub            3:37.06   
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 36, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malou Heegaard  2002  Ringsted Svømme Klub            3:53.03   
                     
 
Løb 37, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Friberg  1997  Ringsted Svømme Klub            26.76   
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub            26.88   
Jonas B. Sørensen  1993  Ringsted Svømme Klub            30.12   
Andreas Nielsen  1994  Ringsted Svømme Klub            32.13   
Daniel Schytte  2000  Ringsted Svømme Klub            35.64   
Bernhard Andersen  2000  Ringsted Svømme Klub            35.71   
Casper Ramsdahl  2000  Ringsted Svømme Klub            38.18   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub            42.89   
Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub            44.68   
10  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            46.08   
11  Holger S. Rasmussen  2001  Ringsted Svømme Klub            50.38   
12  Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            51.28   
Jakob Magnusson  1998  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 38, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Nielsen  1998  Ringsted Svømme Klub            31.94   
Maria Heiberg Larsen  1998  Ringsted Svømme Klub            36.91   
Victoria Lysholm Bach  1999  Ringsted Svømme Klub            37.43   
Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub            45.23   
Malou Heegaard  2002  Ringsted Svømme Klub            46.03   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            56.78   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub            1:05.48   
Betina Nielsen  1987  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 39, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bjørn Hansen  1998  Ringsted Svømme Klub            1:05.55   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub            1:11.93   
Bernhard Andersen  2000  Ringsted Svømme Klub            1:26.42   
Per Andersen  1956  Ringsted Svømme Klub            1:29.12   
Casper Ramsdahl  2000  Ringsted Svømme Klub            1:31.33   
Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            1:34.52   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            1:34.55   
Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub            2:08.18   
Holger S. Rasmussen  2001  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Ej fort. bev. v. 50m 
                     
 
Løb 40, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Steffensen  1997  Ringsted Svømme Klub            1:14.58   
Victoria Lysholm Bach  1999  Ringsted Svømme Klub            1:27.39   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub            1:40.32   
Emma Olsen  2003  Ringsted Svømme Klub            1:51.35   
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            1:54.64   
Amalie Nyhave Nielsen  2004  Ringsted Svømme Klub            2:05.62   
Cecilie Kristiansen  1990  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Thea Krøll  2000  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 41, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Anders Juul Rasmussen  1997  Ringsted Svømme Klub            9:19.69   
                     
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub            9:50.51   
                     
Jacob Nielsen  1971  Ringsted Svømme Klub            13:37.56   
                     
                     
 
Løb 42, 800m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Celina Langtoft  1999  Ringsted Svømme Klub            10:36.51   
                     
Caroline Steffensen  2000  Ringsted Svømme Klub            10:37.59   
                     
                     
 
Løb 43, 150m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Cecilie Kristiansen  1990  Ringsted Svømme Klub            4:07.79   
                     
 
Løb 44, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Kristiansen  1990  Ringsted Svømme Klub            1:30.05   
                     
 
Løb 45, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Kristiansen  1990  Ringsted Svømme Klub            1:17.80   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  03 februar 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:08